VII edycja konkursu - rok 2019

Przygotowania do Finału Konkursu (19-04-2019)

Trwają ostatnie przygotowania do Finału Konkursu, który odbędzie się w dniach 25. i 26. kwietnia 2019 r. w ZSTiO w Limanowej i ZSTI w Mszanie Dolnej. Łącznie w Finałach weźmie udział ok. 200 laureatów etapu szkolnego konkursu. Wszystkim uczniom życzymy Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych, a laureatów zapraszamy na Finał Konkursu !!!

Etap szkolny już za nami (15-03-2019)

W dniach 14 - 15 marca 2019 r. odbył się etap szkolny konkursu Zawód nie zawodzi. W zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad 1000 uczniów z prawie 30 szkół powiatu limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego. W sumie zostało rozwiązanych prawie 2000 quizów w obszarach: budowlanym, elektrycznym, informatycznym, reklamy, mechaniczno-spawalniczym, elektryczno-elektronicznym, mechaniczno-mechatronicznym, motoryzacyjnym oraz architektury obrazu. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników, a laureatów zapraszamy na Finał Konkursu !!!

Już w najbliższy poniedziałek 11.03.2019 etap próbny Konkursu (10-03-2019)

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek (11.03.2019 r.) odbędzie się etap próbny Konkursu. Etap probny ma na celu zapoznanie się uczniów z platformą konkursową oraz przetestowanie sprawności działania platformy. Quizy konkursowe na etapie próbnym będą zawierały po 6 wybranych pytań w każdym z obszarów. Każdy uczeń zarejestrowany na platformie będzie mógł przetestować swoje umiejętności i wiadomości w każdym z obszarów. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem przystąpienie ucznia do etapu próbnego nie jest obowiązkowe, i że punkty zdobyte podczas etapu próbnego NIE WLICZAJĄ SIĘ do rankingu aktywności szkół.

Quizy konkursowe podczas etapu próbnego będą dostępne przez cały dzień (do godz. 20.00) i będzie je można rozwiązywać dowolną liczbę razy.

VII edycja konkursu już wkrótce... (10-10-2019)

Już wkrótce ruszamy z kolejną edycją Konkursu promującego zawody techniczno - informatyczne "Zawód nie zawodzi". To będzie już VII odsłona tego konkursu, którego odbiorcami są uczniowie wybranych szkół podstawowych w Polsce! Jak zawsze stawiamy na nowatorskie podeście do tematyki konkursowej!

VI edycja konkursu - rok 2018

Super Finał Konkursu (14-05-2018)

Informujemy, że Super Finał Konkursu odbędzie się dnia 8 czerwca, o godz. 10.00 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Podczas Super Finału uczniowie zmierzą się z pytaniami z dziedziny ekonomii i promocji polskiej przedsiębiorczości. Pytania zostaną przygotowane przez Patrona Konkursu - Fundację "Pomyśl o Przyszłości". Na Super Finał zapraszamy zwycięzców poszczególnych obszarów konkursowych z rejonu Limanowa i Mszana Dolna wraz z opiekunami.

Lp.Imię i NazwiskoSzkoła
1Jan SetlakZespół Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej
2Mateusz HabiedaSzkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej
3JGrzegorz CzyszczońSzkoła Podstawowa w Skomielnej Białej
4Jan KaletkaSzkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej
5Oskar JungSzkoła Podstawowa w Ponicach
6Tomasz WąchałaSzkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy
7Karolina KrzyżakZespół Szkół w Ujanowicach
8Jakub RosiekZespół Szkół w Ujanowicach
9Sylwia MłynarczykZespół Szkół w Pisarzowej
10Dorota WięcekSzkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi

Finał Konkursu już za nami (27-04-2018)

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbył się finał regionalny VI edycji konkursu dla gimnazjalistów promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Niewątpliwym liderem wśród 14 szkół regionu została już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej. Konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń promujących działania edukacyjne wśród uczniów małopolskich gimnazjów, a jego celem jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych, wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych, motywowanie szkół gimnazjalnych do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień zawodowych uczniów, podejmowanie przez szkoły różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, propagowanie idei społeczeństwa wykorzystującego nowoczesne technologie oraz popularyzację e-learningowych form nauczania, gdyż to właśnie na platformie publikowano materiały szkoleniowe, testy próbne oraz testy na etap szkolny. W obecnej edycji do udziału w konkursie zaproszono uczniów z gimnazjów powiatu limanowskiego oraz powiatów przyległych. Tradycyjnie już rolę Liderów Regionalnych pełnią: ZSTI w Mszanie Dolnej oraz ZSTiO w Limanowej. W ramach tych szkół powstały zespoły przygotowujące zagadnienia konkursowe w poszczególnych obszarach oraz koordynujące całość przedsięwzięcia. Sukces ubiegłorocznych edycji sprawił, że w tym roku zainteresowanie konkursem było jeszcze większe. Pawie tysiąc uczniów rywalizowało w obszarach: informatycznym, elektrycznym, budowlanym, organizacji reklamy, spawalniczo-mechanicznym (był to nowy obszar związany z eksperymentem pedagogicznym, którego efektem ma być otworzenie w ZSTI pierwszego w Polsce kierunku technik spawalnictwa).

Natomiast Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej przygotował zagadnienia konkursowe w obszarach: informatycznym, reklamy i architektury krajobrazu, mechaniczno - mechatronicznym, motoryzacyjnym i elektryczno - elektronicznym.

Gimnazjaliści zmagali się z zadaniami konkursowymi już od kilku miesięcy. W czwartek w Limanowej,a w piątek w Mszanie Dolnej zwycięzcy etapu szkolnego – prawie 200 uczniów reprezentujących ponad 20 szkół regionu wzięli udział w finale. Rywalizacja była zacięta, o miejscu na podium decydowała nie tylko wiedzy, ale też i czas udzielenia odpowiedzi.

W Rejonie Mszana Dolna, w obszarze spawalniczo-mechanicznym I miejsce zajął Jan Setlak z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej, II Konrad Sadłowski ze Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, a III Tomasz Biernat reprezentujący Zespół Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej, w obszarze elektrycznym zwyciężył Mateusz Habieda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, II miejsce zajęła Anna Zając ze Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Rabce-Zdroju, a III – Filip Panek również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, w obszarze informatycznym bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Czyszczoń ze Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, II miejsce przypadło Justynie Szczypce ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, a III Markowi Rapta ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej, natomiast arkana organizacji reklamy najlepiej zna Jan Kaletka Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, tuż za nim uplasowała się Karolina Kraus z Zespołu Placówek Oświatowych w Porębie Wielkiej, a najniższe miejsce na podium w tej kategorii zajął Kamil Ścisłowicz ze Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Rabce-Zdroju. W obszarze budowlanym najlepszy okazał się Oskar Jung ze Szkoły Podstawowej w Ponicach, II miejsce zajął Mikołaj Słonka ze Szkoły Podstawowej w Lubniu, a III – Konrad Wójcik reprezentujący tę samą szkołę.

W Rejonie Limanowa, w obszarze informatycznym zwyciężył Tomasz Wąchała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy, drugie miejsce zajęła Małgorzata Surdziel z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach, a trzecie Karol Frączek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J.Korczaka w Laskowej. W obszarze reklamy i architektury obrazu I miejsce zajęła Karolina Krzyżak z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach, II miejsce zajęła Gabriela Smoter z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J.Korczaka w Laskowej, a III miejsce Karolina Smaga ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie. W obszarze mechaniczno - mechatronicznym I miejsce zdobył Jakub Rosiek z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach, II miejsce Bartłomiej Pławecki również z Ujanowic, natomiast podium uzupełnił Krzyszof Michura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J.Korczaka w Laskowej. Obszar motoryzacyjny zdominowały uczennice: zwyciężyła Sylwia Młynarczyk, zaraz za nią uplasowałą się Urszula Karska obie z Zespołu Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, a III miejsce zajęła Julia Gołąb z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach. W obszarze elektryczno-elektronicznym zwyciężyła Dorota Więcek uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, na drugim miejscu uplasowała się Justyna Krzyżak z Ujanowic a podium uzupełnił Mateusz Talarczyk ze Szkoły Podstawowa nr 3 w Limanowej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!

Trwa etap szkolny (15-03-2018)

Tuż po godz. 8.00 pierwsi uczniowie przystąpili do etapu szkonego Konkursu. Do godz. 11.00 zarejestrowaliśmy prawie 1100 rozwiązanych quizów. Przypominamy, że quizy można jeszcze rozwiązywać do godz. 15.00. Po tej godzinie będzie możliwy wgląd w rozwiązania.

Po etapie próbnym (14-03-2018)

W etapie próbnym wzięło udział ok. 700 uczniów z 20 szkół. W rejonie Mszana Dolna i Limanowa odnotowano łącznie ok. 1500 podejść do quizów. Przypominamy, że wyniki punktowe etapu próbnego nie będą brane pod uwagę w dalszych etapach konkursu.

Zmiany w regulaminie (05-02-2018)

Informujemy, że w związku licznymi prośbami jakie płyną ze szkół podstawowych, w bieżącej edycji Konkursu będą mogli również brać udział uczniowie klas VII szkół podstawowych, w których prowadzone są oddziały gimnazjalne.

Ważna informacja związana z organizacją Konkursu i zapraszaniem szkół do udziału (04-02-2018)

Informujemy, że w związku z likwidacją od 1 września szkół gimnazjalnych i włączeniem uczniów klas gimnazjalnych do szkół podstawowych w bieżącej edycji Konkursu mogą brać udział wyłączenie uczniowie klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Z tego też powodu do udziału w Konkursie zaproszone zostaną jedynie te szkoły podstawowe, które prowadzą oddziały gimnazjalne.

Ruszamy z VI edycją Konkursu !!! (28-01-2018)

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu "Zawód nie Zawodzi". Już wkrótce rozpoczniemy rozsyłanie zaproszeń do szkół z rejonu Mszana Dolna. W bieżącej edycji Konkursu uległy zmianie obszary konkursowe. Szczegóły już wkrótce...

V edycja konkursu - rok 2017

Gimnazjaliści zmierzyli się w Super Finale Konkursu (01-06-2017)

Co to jest eksport?, Na czym polega efekt skali? Co to jest dziura budżetowa? – na takie i podobne pytania z zakresu ekonomii i gospodarki odpowiadali gimnazjaliści – finaliści Super Finału piątej edycji konkursu promującego zawody informatyczne, techniczne „Zawód nie zawodzi”, którego gospodarzem był Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Niekwestionowaną zwyciężczynią konkursu okazała się Dominika Sarata z Zespołu Szkół w Rupniowie, która pokonała Dominika Dudę i Michała Stańczyka reprezentujących Zespół Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach

W tegorocznej edycji Super Finału w ZSTI spotkało się 10 finalistów - laureatów pierwszych miejsc z wszystkich obszarów konkursu wyłonionych w finałach regionalnych: w Mszanie Dolnej i Limanowej. Super Finał rozegrano w konwencji teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a pytania zadawał koordynator Konkursu Jerzy Kogut oraz przedstawiciel Fundacji "Pomyśl o Przyszłości" - Jakub Zapała. O wyborze dyscypliny finałowej zdecydował patron merytoryczny konkursu - sądecka Fundacja "Pomyśl o Przyszłości", której celem jest podejmowanie oraz wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi gospodarczemu naszego kraju.

Wszystkim finalistom gratulujemy osiągnięcia wspaniałego wyniku i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017 Superfinał 2017

Wyniki Finałów Regionalnych (02-05-2017)

W ubiegłym tygodniu odbyły się w ZSTiO w Limanowej i ZSTI w Mszanie Dolnej. Finały Regionalne Konkursu. W Limanowej w finałach wzięło udział 54 uczniów z 9 szkół. W Mszanie Dolnej w finałach wziąło udział 93 uczniów z 12 szkół. W poszczególnych obszarach konkursowych zwyciężyli:

Region Limanowa

Obszar informatyczny

 1. Dominik Duda z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach
 2. Dorota Więcek z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi
 3. Marcin Tomaszek z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi

Obszar techniczny

 1. Michał Stańczyk z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach
 2. Kazimierz Koszut z Zespołu Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
 3. Damian Rusnarczyk z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamienicy

Obszar organizacji reklamy

 1. Patrycja Jonik z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach
 2. Emilia Augustyn z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach
 3. Klaudia Ślazyk z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach

Obszar motoryzacyjny

 1. Dominik Gorczowski z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamienicy
 2. Sylwia Rusnarczyk z Zespołu Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
 3. Rafał Filipowicz z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach

Obszar aranżacji przestrzeni

 1. Dominika Sarata z Zespół Szkół w Rupniowie
 2. Karolina Krzyżak z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach
 3. Aleksandra Joniec z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach

W rankingu aktywności szkół w Regionie Limanowa zwyciężył Zespół Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach

Region Mszana Dolna

Obszar informatyczny

 1. Grzegorz Czyszczoń z Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej
 2. Jakub Gniecki z Zespołu Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana i Gimnazjum Publicznego w Porębie Wielkiej
 3. Grzegorz Żurek z Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej

Obszar techniczny

 1. Konrad Pitek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej
 2. Konrad Sadłowski z Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej
 3. Daniel Wacławik z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej

Obszar organizacji reklamy

 1. Sylwia Trepa z Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej
 2. Zofia Wójcik z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej
 3. Wiktoria Kubowicz z Gimnazjum Miejskiego Nr 2 w Mszanie Dolnej

Obszar motoryzacyjny

 1. Adam Pędzimąż z Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej
 2. Kacper Farganus z Gimnazjum Miejskiego Nr 2 w Mszanie Dolnej
 3. Mikołaj Słonka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu

W rankingu aktywności szkół w Regionie Mszana Dolna zwyciężył Zespół Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana i Gimnazjum Publicznego w Porębie Wielkiej

Finały Regionalne już wkrótce...(24-04-2017)

Przypominamy, że w bieżącym tygodniu odbędą się Finały Regionalne Konkursu.

ZSTI Mszana Dolna - 28 kwietnia 2017 r.

ZSTiO Limanowa - 27 kwietnia 2017 r.

Ranking szkół w Regionie Mszana Dolna (10-04-2017)

Po podliczeniu punktów uzuskanych przez uczniów w etapie szkolnym, w rankingu szkół w Rejonie Mszana Dolna miejsca "na podium" zajmują na razie:

Lp.SzkołaLiczba uczniówLiczba konta na platformieLiczba punktówRaning szkoły po etapie szkolnym
1Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Porębie Wielkiej9751147915,25
2Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej17181209912,27
3Zespół Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej10450112510,82

Etap szkolny Konkursu już za nami !!! (06-04-2017)

Prawie 600 uczniów z 20 gimnazjów wzięło udział w Etapie szkolnym Konkursu. Aby obsłużyć taką rzeszę uczniów przygotowane zostały dwie platformy konkursowe: w rejonie Limanowa oraz Mszana Dolna. Już od godziny 8.00 rano uczniowie rozpoczęli zmagania konkursowe w pięciu obszarach. Łącznie w poszczególnych obszarach zostało zarejestrowanych 1110 rozwiązanych testów. Statystyka w poszczególnych obszarach przedstawia się następująco:

Poniżej przedstawiamy nieco wykresów:

Statystyka obszar informatyczny

Obszar informatyczny: średnia ocena: 10 pkt.

Statystyka obszar techniczny

Obszar techniczny: średnia ocena: 10 pkt.

Statystyka obszar motoryzacyjny

Obszar motoryzacyjny: średnia ocena: 11 pkt.

Statystyka obszar organizacji reklamy

Obszar organizacji reklamy: średnia ocena: 10 pkt.

Statystyka obszar aranżacji przestrzeni

Obszar aranżacji przestrzeni: średnia ocena: 13 pkt.

Etap szkolny Konkursu (05-04-2017)

Już jutro Etap szkolny Konkursu. Quizy konkursowe będą dostępne w godzinach 8.00 - 15.00. Każdy z zarejestrowanych na platformach konkursowych uczniów będzie mógł rozwiązać quizy w dowolnych obszarach konkursowych, po jednym w każdym z obszarów. Quizy będą zawierały po 25 pytań.

Przypominamy, że udział w etapie szkolnym może odbyć się tylko w SZKOLE POD OPIEKĄ NAUCZYCIELA oraz punkty zdobyte podczas etapu szkolnego wliczają się do punktacji szkolnej związanej z Konkursem.

Zapytaj swojego nauczyciela o klucz dostępu do kursu !!!

Etap próbny Konkursu (29-03-2017)

Już jutro Etap próbny Konkursu. Quizy konkursowe będą dostępne przez cały dzień, w godzinach 8.00 - 20.00. Każdy z zarejestrowanych na platformach konkursowych uczniów będzie mógł rozwiązać quizy w dowolnych obszarach konkursowych. Quizy będą zawierały po 15 pytań i nie będą miały żadnych organiczeń czasowych oraz liczby podejść.

Przypominamy, że udział w etapie próbnym nie jest obowiązkowy oraz, że punkty zdobyte podczas etapu próbnego nie wliczają się do punktacji indywidualnej i szkolnej związanej z Konkursem.

Życzymy POWODZENIA !!!!

Fundacja Pomyśl o Przyszłości Patronem Konkursu (28-03-2017)

Z przyjemnością pragniemy zawiadomić, że już po raz kolejny Patronat na Konkursem objęła Fundacja Pomyśl o Przyszłości.

Celem Fundacji jest podejmowanie oraz wpieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi gospodarczemu naszego kraju. Cel ten Fundacja realizuje głównie poprzez zainteresowanie społeczeństwa polską wspólnotą gospodarczą. Pragniemy, aby Polacy byli nie tylko mieszkańcami kraju, ale aktywnie uczestniczyli w życiu gospodarczym wspólnoty ekonomicznej jakim jest Państwo. Dążymy do tego aby Polacy wiedzieli jak funkcjonować w wolnorynkowej i globalnej gospodarce, aby czerpać z tego jak największe korzyści.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową Fundacji

Już ponad 300 uczniów zarejestrowanych w Regionie Mszana Dolna (27-03-2017)

Zapisy uczniów do Konkursu "Zawód nie zawodzi" nabierają tempa. Wystarczył niespełna tydzień aby na platformie konkursowej w Regionie Mszana Dolna pojawiło się przeszło 300 kont uczniowskich z 8 gimnazjów.

Przypominamy, że rejestrować nowe konta będzie można aż do 5 kwietnia, a już 30 marca zapraszamy na etap próbny Konkursu.

Ruszyła już V edycja konkursu ! (21-03-2017)

Ruszyły już zapisy do tegorocznej edycji konkursu "Zawód nie zawodzi". Konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń promujących działania edukacyjne wśród uczniów małopolskich gimnazjów. W obecnej edycji do udziału w konkursie zaproszono uczniów z gimnazjów powiatu limanowskiego oraz powiatów przyległych. Tradycyjnie już rolę Liderów Regionalnych pełnią: ZSTI w Mszanie Dolnej oraz ZSTiO w Limanowej. W ramach tych szkół powstały zespoły przygotowujące zagadnienia konkursowe w poszczególnych obszarach oraz koordynujące całość przedsięwzięcia.

Przypominamy, że etap szkolny konkursu w postaci quizu on-line odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2017 r.. Natomiast na 30 marca 2017 r. przewidziano już etap próbny. Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do rejestracji na platformie konkursowej. Więcej szczegółów znajdziecie u swoich Koordynatorów Szkolnych.

W tym roku zmagamy się z następującymi obszarami konkursowymi:

 1. Obszar informatyczny
 2. Obszar techniczny
 3. Obszar motoryzacyjny
 4. Obszar organizacji reklamy
 5. Obszar aranżacji przestrzeni (w Regionie Limanowa)

Szczegóły na platformach konkursowych.

IV edycja konkursu - rok 2016

Relacja z Super Finału 2016 (01-06-2016)

Co to jest import?, Na czym polega efekt skali? Co stanowi największą wartość dla Polski w kontekście budżetowym? – na takie i podobne pytania z zakresu ekonomii i gospodarki odpowiadali gimnazjaliści – finaliści Super Finału czwartej edycji konkursu promującego zawody informatyczne, techniczne i ekonomiczne „Zawód nie zawodzi”, którego gospodarzem był Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Niekwestionowaną znawczynią realiów gospodarczych okazała się Kinga Bukowiec z gimnazjum w Ujanowicach, która pokonała Iwonę Starzyk reprezentującą także Ujanowice i Magdalenę Marszalik z gimnazjum w Lubniu.

W środowe przedpołudnie w ZSTI spotkało się 14 finalistów - laureatów pierwszych miejsc z wszystkich obszarów konkursu wyłonionych w trzech finałach regionalnych: w Mszanie Dolnej, Limanowej i Muszynie. Super Finał rozegrano w konwencji popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a pytania zadawał poseł Józef Leśniak, który objął honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu. Tym razem młodzi ludzie, utalentowani w dziedzinie informatycznej, motoryzacyjnej, technicznej, ekonomicznej i organizacji reklamy, musieli zmierzyć się z wiedzą dotyczącą podstaw przedsiębiorczości i ekonomii. O wyborze dyscypliny finałowej zdecydował patron merytoryczny konkursu - sądecka fundacja Pomyśl o Przyszłości, której celem jest podejmowanie oraz wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi gospodarczemu naszego kraju.

Nieprzypadkowo gospodarzem imprezy i jednym z liderem regionalnym jest ZSTI. To tutaj kilkanaście lat temu zrodziła się idea konkursu informatycznego dla gimnazjalistów, który obecnie ma rangę konkursu kuratoryjnego odbywającego się przy dalszej współpracy nauczycieli przedmiotów informatycznych z ZSTI. Aby jednak stworzyć alternatywę dla uczniów gimnazjów regionu, szkoła wspólnie ze stowarzyszeniem Humaneo, zajmującym się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, włączyła się w organizację konkursu promującego szkolnictwo zawodowe „Zawód nie zawodzi”. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko tysiąc młodych ludzi z rejonu Muszyny, Limanowej i Mszany Dolnej, dlatego organizatorzy nagrodzili także najbardziej aktywne szkoły. W regionie limanowskim było to gimnazjum w Ujanowicach, w rejonie Muszyna - gimnazjum w Złockiem, a w regionie mszańskim gimnazjum w Porębie Wielkiej. Do szkół trafią pakiety multimedialne pomocne w dydaktyce.

Partnerami tegorocznej edycji były firmy: Inventum – Global, Hotel dr Irean Eris, Hotel Klimek oraz Akademia Wizerunku i Dyplomacji, a sponsorem firma Toyota Kobos Nowy Sącz. Patronat medialny nad konkursem sprawowało czasopismo "Komputer Świat" i Radio RDN Nowy Sącz.

Superfinał 2016 Superfinał 2016 Superfinał 2016

Finał Regionalny IV edycji Konkursu już na nami !!! (28-04-2016)

Prawie dwustu uczniów z 20 gimnazjów regionu wzięło udział w finale regionalnym IV edycji konkursu dla gimnazjalistów promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”, który odbył się w ZSTI w Mszanie Dolnej oraz w ZSTiO w Limanowej. Niewątpliwym liderem wśród 20 szkół regionu zostało gimnazjum w Porębie Wielkiej. W tym roku impreza odbyła się pod honorowym patronatem posła na Sejm RP Józefa Leśniaka.

Organizatorem konkursu jest sądeckie stowarzyszenie Humaneo zajmujące się m. in. organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, a liderami regionalnymi – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej oraz Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie. Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów, a jego celem jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz odkrywanie uzdolnień młodzieży.

Sukces ubiegłorocznych edycji sprawił, że w tym roku zainteresowanie konkursem było jeszcze większe. Ponad tysiąc gimnazjalistów, w tym blisko 500 z rejonu Mszany Dolnej, 400 z regionu Limanowej i 100 z regionu Muszyny rywalizowało w obszarach: informatycznym, motoryzacyjnym, technicznym, organizacji reklamy, aranżacji przestrzeni, gastronomicznym i ekonomicznym. Gimnazjaliści zmagali się z zadaniami konkursowymi już od kilku miesięcy, rozwiązując przygotowane przez ekspertów testy on-line na etapie próbnym i szkolnym.

Ale to jeszcze nie koniec rywalizacji. Po raz drugi odbędzie się Super Finał, podczas którego zmierzą się finaliści ze wszystkich obszarów konkursowych z wszystkich rejonów. Imprezę zaplanowano na 1 czerwca w Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Patronami konkursu są: Fundacja „Pomyśl o Przyszłości”, „Akademia Dyplomacji i Wizerunku”, firmy: Inventum, Technobud Nowy Sącz, Komputer Świat, Toyota Kobos, VCC.